U opciji Veleprodaja korisnici rade ulaze, izlaze, interne prenose u bilo koji magacin, predračune, mesečna fakturisanja…. U daljem tekstu daćemo osnovne opise rada u Veleprodaji.
1. ULAZI. U ulazima korisnik unosi robu od dobavljača koju je dobio za dalju prodaju. Takođe ovde radi i ulaze od INO dobavljača u datoj valuti. Obavezno je povezivanje zavisnih troškova koji su nastali prilikom uvoza kao sto su carina, PDV prilikom uvoza, transport robe i špediterske usluge. Tako će dobiti pravu nabavnu cenu koliko ga košta ta roba po završetku uvoza.
2. IZLAZI. U izlazima korisnik takođe radi izlaze za robu koju je prodao kupcima u zemlji ili u inostranstvu prilikom izvoza. Ovde se prave i izlazne fakture za usluge ukoliko postoje.
3. PREDRACUNI, REVERSI. U ovoj opciji se prave predračuni ili ponudu koju korisnik želi da dostavi kupcu na osnovu koje će kupac uplatiti robu ili uslugu. Po prijemu uplate jednim klikom korisnik može napraviti izlaznu fakturu.
4. MESEČNO FAKTURISANJE. Ovo je jedna od opcija koja korisnicima mnogo štedi vremena i upotrebljava se kada ima kupce kojima svaki mesec pravi fakture na isti iznos bilo u dinarima ili u devizama obračunatim u dinare na dan fakturisanja. Dovoljno je da samo obeleži kupce kojima fakturiše i jednim klikom program automatski pravi svima fakture na željeni dan. Postoji i pomoćni program TIM DESKTOP u kome svim obeleženim kupcima korisnik šalje fakturu na mejl tako da ne mora da radi jednu po jednu.
5. PORUDŽBINE DOBAVLJAČIMA. Mogu se unositi ručno ili automatski pomoću opcije kritične zalihe. Korisnik ima mogućnost da unose šta je od poručene robe stvarno stiglo i da automatski napravi ulazni dokument.
6. POPISI. Omogućavaju popisivanje roba direktno na računaru ili pomoću uređaja za popisivanje robe sa barkod skenerom. Korisnik ima mogućnosti da odštampa popisne liste, uporedi stanje (višak, manjak), izvrši korekciju knjigovodstvenog stanja.
7. KRITIČNE ZALIHE. Omogućavaju korisniku da svoje zalihe drži u određenim granicama odnosno da za svaki artikal definiše kolika je minimalna i maksimalna količina koju bi trebalo imati na zalihama. Na osnovu toga program će predložiti koju bi robu trebalo nabaviti i omogućiti korisniku da automatski napravi porudžbinu ka dobavljaču.
8. POLITIKA CENA. Omogućava zadavanje akcijskih cena i/ili popusta (rabata) po svim mogućim kriterijumima (za određene artikle, kupce, magacine, proizvođače, grupe...) . Cene se mogu zadati fiksno ili pomoću formule (na primer preračunom od devizne cene primenom važećeg kursa).
9. CENOVNICI. Kao i kod politike cena i ova opcija služi za određivanje cena i popusta za određene artikle. Za razliku od politike cena koja se primenjuje automatski prilikom izrade bilo kog računa, primena određenog cenovnika se eksplicitno zadaje.