Ovu opciju koriste sve firme koje nešto proizvode. Omogućava lak unos sirovina a samo jednim klikom mogu se razdužiti gotovi proizvodi.
1. ULAZI. Prvo u ovoj opciji korisnik unosi sirovine od dobavljača koje će koristiti za proizvodnju artikala i to se radi kao ulaz robe u magacin sirovina (MS). Zatim u internom nalogu/korekcija pravi ulaz u magacin gotovih proizvoda (MG) za one artikle koje je proizveo, a koja će kasnije prodavati. Za svaki proizvod koji se proizvodi potrebno je upisati i normativ sirovina koje se utroši da bi se proizveo taj artikal. Kada se završi sve što je proizvedeno (gotovi proizvodi) i kada su upisani svi normativi, potrebno je da se jednim klikom razduži taj dokument. Automatski će se formirati dokument u izlazima koji će da sadrži sve artikle sirovina po količinama koje ste utrošili za proizvodnju koju ste uradili odnosno smanjiti zalihe sirovina.
2. IZLAZI. U izlazima proizvodnje korisnik pravi izlazne fakture prema kupcima za gotove proizvode koje je proizveo i želi da proda. ŽELIMO DA NAPOMENEMO DA JE PREDNOST OVOG PROGRAMA STO KORISNICI PRVO PRODAJU ROBU, A PROGRAM IM OMOGUCI DA JEDNIM KLIKOM NAPRAVE INTERNI ULAZ TE ISTE ROBE KAO I DA JE RAZDUŽI PO NORMATIVU.
3. PORUDŽBINE DOBAVLJAČIMA. Mogu se unositi ručno ili automatski pomoću opcije kritične zalihe. Korisnik ima mogućnost da unose šta je od poručene robe stvarno stiglo i da automatski napravi ulazni dokument.
4. POPISI. Omogućavaju popisivanje roba direktno na računaru ili pomoću uređaja za popisivanje robe sa barkod skenerom. Korisnik ima mogućnosti da odštampa popisne liste, uporedi stanje (višak, manjak), izvrši korekciju knjigovodstvenog stanja.
5. RADNI NALOZI su dokumenti u proizvodnji na osnovu kojih se vrši trebovanje materijala i pravljenje gotovog proizvoda. Spisak materijala se može praviti automatski pomoću normativa ili ručnim unosom.
6. KRITIČNE ZALIHE. Omogućavaju korisniku da svoje zalihe drži u određenim granicama odnosno da za svaki artikal definiše kolika je minimalna i maksimalna količina koju bi trebalo imati na zalihama. Na osnovu toga program će predložiti koju bi robu trebalo nabaviti i omogućiti korisniku da automatski napravi porudžbinu ka dobavljaču.
7. POLITIKA CENA. Omogućava zadavanje akcijskih cena i/ili popusta (rabata) po svim mogućim kriterijumima (za određene artikle, kupce, magacine, proizvođače, grupe...) . Cene se mogu zadati fiksno ili pomoću formule (na primer preračunom od devizne cene primenom važećeg kursa).
8. CENOVNICI. Kao i kod politike cena i ova opcija služi za određivanje cena i popusta za određene artikle. Za razliku od politike cena koja se primenjuje automatski prilikom izrade bilo kog računa, primena određenog cenovnika se eksplicitno zadaje.